Kullanıcı Oyu: 4 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin değil
 

Havalandırma kanalları fabrikasyon standartlarda flanşlı olarak imal edilir. İmalat sonrasında hava kanallarının birleştirme noktalarında mastik ve silikonla sızdırmazlık sağlanır. Havalandırma kanallarının izolasyonu poliüretan,armaflex,cam yünü,taş yünü ve kaucuk olmak üzere bir çok ısı yada ses izolasyonu amacı ile kullanılan metaryeller ile sağlanır. Bunların öncelikli amacı hava kanalının içinden yada dışından geçen havanın ısı değerini koruyabilmektir. Bir diğer amacı ise yüksek devirli havalandırma fanlarının hava kanalı içerisine verdiği sesler azaltmaktır. Bu nedenle klimatize edilen ortamlarda kullanılan kanal tipi klimalar , sıcak hava serpantini kullanılan havalandırma fanlarının bağlı olduğu kanallar ve klima santrallerine bağlı hava kanalları izole edilmelidir. Nedenli önemli olduğu son yıllarda ülkemizde yaşadığımız enerji sorunundan dolayı bir kez daha gündeme gelmiş ve bu sebeple hava kanalı izolasyonunun klimatize edilen ortamlarda yapılması önemle tavsiye edilir hale gelmiştir. Nem bulunduğunuz ve/veya çalıştığınız ortama yerleşmişse artık ferahlıktan söz edilemez. Rutubet kokusu sadece can sıkmaz, beraberinde küf sporları etrafınızda bulunacağından sağlığınızı da tehdit edecektir.

havalandirma-kanali-izolasyon.jpghavalandirma-kanali-izolasyon10.jpghavalandirma-kanali-izolasyon11.jpghavalandirma-kanali-izolasyon12.jpghavalandirma-kanali-izolasyon13.jpghavalandirma-kanali-izolasyon14.jpghavalandirma-kanali-izolasyon15.jpghavalandirma-kanali-izolasyon2.jpghavalandirma-kanali-izolasyon3.pnghavalandirma-kanali-izolasyon4.jpghavalandirma-kanali-izolasyon5.jpghavalandirma-kanali-izolasyon6.jpghavalandirma-kanali-izolasyon7.jpghavalandirma-kanali-izolasyon8.jpghavalandirma-kanali-izolasyon9.jpg

 Nem, döşemelerin, mobilyaların, iş makinalarının ve her türlü maddenin yıpranmasına ve telafisi pahalı olan zararlara neden olmaktadır. Buna önlem olarak iyi bir havalandırma ve ısıtma sistemi daima iyileşmeye katkıda bulunacaktır. Kışın bulunduğunuz ortamda elbette pencereleri açıp ortamı  havalandırıyorsunuzdur. Fakat bu sırada elde edilmiş ısının büyük bir bölümünü de kaybediyor sunuzdur. Bina yapılarının gittikçe daha sık olması veya binaların yenilenmesi nedeniyle pencere pervazları ve çeşitli boşluklar nedeniyle oluşan otomatik havalandırma yok olmakta. Yeterli bir temiz hava akışını sağlayabilmek için artık farklı yollar aranmalı. Pencere açmak kısmen ya da tamamen unutulduğunda bu, çok ciddi problemlere yol açar. Bu yüzden binayı ve sakinlerini korumak amacıyla havalandırma sistemlerinin kullanımı gittikçe artmakta.

Havalandırma sistemleri genellikle dışarıya sıcak hava verir, özellikle eski yapılara ısı kazanımlı bir havalandırma yapmak büyük maliyetlerle mümkündür. Sızdırmazlık bantlı fabrikada monte edilir. Fabrikada monte edilmiş olan çift sızdırmazlık bileziği önceden oluşturulmuş yuvada aliminyum çinko bant ile sabitlenir.. Çevre dostudur. Çözücü içeren lehimleme katkı maddeleri kullanılmadan monte edilir.  Esnektir. Kanal sistemi kurulduktan sonra, potansiyel sızıntılara neden olmadan değiştirilip ayarlanabilir.