Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Altay Havalandırma Türkiye'nin tüm noktalarında uygulama ve malzeme temini ile sizlere hizmet vermektedir. Büyük projelerinize özel çizim ve detaylandırma hizmetide vermekteyiz. Profesyonel kadromuz ile sizlere sorunsuz işçilik ve kalite sunuyoruz. 
Mekanik Havalandırma  İçin İrtibat: 0532 590 29 24

mekanik-havalandirma.jpgmekanik-havalandirma10.jpgmekanik-havalandirma11.jpgmekanik-havalandirma2.jpgmekanik-havalandirma3.jpgmekanik-havalandirma4.jpegmekanik-havalandirma4.jpgmekanik-havalandirma5.jpgmekanik-havalandirma6.jpgmekanik-havalandirma7.jpgmekanik-havalandirma8.jpgmekanik-havalandirma9.jpg

Havalandırmanın en iyi örneği soluk alıp vermedir. Solumada, göğsün kas hareketiyle gövdenin iç basıncı, atmosfer basıncının altına inip üstüne çı^ karak, havanın bedene girip çıkmasını sağlar. İnsanların yaşayıp çalıştıkları kapalı yerler, sınırsız temiz havadan yararlanmalarını önler. Kapalı yerlerde hava kirliliğine karşı koyma ve gereken oksijeni sağlama amacıyla, binalar, tüneller, maden ocakları, gemiler ve hava araçları, havalandırma aygıtlarıyla donatılmıştır. Hava, sıcaklık arttıkça genleşir. Sıcak hava yükselerek, serin ve yoğun havanın üstüne çıkar. Bu yüzden, konferans salonlarında insan soluğuyla, bürolarda ve evlerde radyatörlerle, endüstri yapılarında ise ısıl işlemlerle ısınan hava yükselir ve çatıdaki ya da duvarların üst kesimlerindeki havalandırma panjurlarından çıkıp, yerini, alt kesimlerdeki açıklıklardan içeri giren serin ve yoğun havaya bırakır. Sıcaklık farkıyla havalandırma, fizik kurallarına bütü. nüyle uygun bir yöntemdir ve büyük çaplı havalandırma sistemlerinin temelini oluşturur. Dünyadaki büyük çelik fabrikalarının çoğu, bu yöntemle havalandırılır.